FAQ

Proč bych se měl rozhodnout pro počítač vybavený procesorem 2. generace Intel Core?

Procesory "Core i" jsou nejmodernější a nejvýkonější v několika směrech.

1. výrazně vyšší výkon pro rychlejší práci bez čekání a navíc znatelně prodlouží výdrž ultrabooku na baterii.

2. Nejmodernější výrobní technologie dokázaly již přímo do procesoru zabudovat grafické čipy

3. Můžete kvalitně přehrávat nová formáty HD video a hrát nejnáročnější počítačové hry, bez nutnosti přídavné grafické karty.

Jaký typ procesoru doporučujete?

Je potřeba si ujasnit, k čemu budeme ultrabook používat. Než půjdete do prodejny stanovte si jaký typ uživatele ultrabooku jste.

Základní skupiny uživatelů ultrabooku

 • domácí uživatel, především internetu
 • zaměstnanec - pracovní nástroj
 • hráč počítačových her a uživatel sociálních sítí

Typ procesoru vždy vybírejte na základě těchto tří kategorií.

Zjednodušeně řečeno výkonnější procesor zrychlí každý počítač, ať už je to ultrabook, stolní počítač nebo tablet.

Proč při výběru volit výkonnější ultrabook před notebookem?

Oproti procesoru Core i3 získá zákazník navíc technologii Intel Turbo Boost 2.0. Tato technologie umožňuje procesoru zvýšit svou frekvenci a tím zrychlit celý počítač. Zvýšení se děje naprosto automaticky bez nutnosti zásahu uživatele - procesor sám inteligentně pozná, kdy je potřeba vyšší výkon a přizpůsobí se tomu. Takže pokud zákazník potřebuje rychle dokončit rozdělanou práci, procesor Intel Core i5 mu poskytne potřebný výkon. A pokud naopak vysoký výkon není potřeba , procesor svou frekvenci sníží a tím šetří energii a prodlužuje výdrž na baterii.

S procesorem Core i5 získá zákazník až o 60% vyšší výkon ve srovnání s procesorem Core i3

Stejně jako procesor Core i3 je i procesor Core i5 vybaven technologií Hyper-Threading pro plynulou práci s mnoha aplikacemi zároveň a také procesorovou grafikou a všemi pokročilými vizualními funkcemi pro přehrávání a práci s HD videem a pohodlné hraní PC her..

Jak funguje procesor v ultrabooku?

Procesor je nejdůležitější součástí počítače s ohledem na celkový výkon. Zpracovává veškeré zadané úlohy a organizuje ostatní komponenty.

RAM paměť - dočasně uchovává data pro zpracování procesorem

Základní deska - spojuje jednotlivé komponenty dohromady

Pevný disk HDD - má za úkol uchovávat dlouhodobě data

Grafická karta - zpracovává grafická data k zobrazení na monitoru - může být součástí procesoru

Optická mechanika - čtení a vypalování CD, DVD popř. Blu-ray disků

 tabulka použití procesorů značky Intel

 

 

Jak vybrat netbook - notebook - ultrabook

Netbook lze využívat nejen k práci, ale i zábavě. Ukážeme vám, na jaké parametry se při výběru zaměřit, kolik RAM je potřeba a odpovíme na vaše nejčastější otázky. Poradíme vám, jak vybrat ten nejlepší model, ať už hledáte novou herní mašinu, nebo jen notebook na surfování po internetu.
 
Jak vybrat notebook

Několik tipů pro výběr notebooku

 1. Pro hraní her volte notebook s dedikovanou grafickou kartou.

 2. Pracovní notebooky mají kvalitní klávesnici a bytelnou konstrukci.

 3. Úložiště typu SSD zajišťuje svižný chod notebooku.

 4. Doporučujeme displej s rozlišením alespoň Full HD a IPS maticí.

 5. Menší úhlopříčka je vhodná pro časté přenášení.

Procesor

Procesor je mozkem počítače. Odvíjí se od něj výkon notebooku pro práci nejen v náročných programech, ovlivňuje fps (počet snímků za sekundu) ve hrách nebo schopnost multitaskingu (zpracování více programů současně).

Frekvence procesoru

Frekvence se uvádí v GHz a značí počet instrukcí, které dokáže procesor vykonat za 1 sekundu. S vyšší frekvencí roste pracovní výkonnost procesoru.

Běžné hodnoty základních frekvencí se pohybují od 1,6 GHz do 3,3 GHz. Nejvýkonnější procesory mají základní frekvenci až 4 GHz. Vyšší výkon pro výpočetně náročné činnosti zajistí hodnoty blíže horní hranici. Podobné to je u technologie Intel Turbo Boost 2.0, která dosahuje v průměru 2,8 GHz, nejvýkonnější a nejdražší modely až 4,4 GHz.

Intel Turbo Boost

Technologie, která umožňuje jednotlivým jádrům procesoru v případě nutnosti běžet rychleji, než je jejich základní frekvence. Čím je hodnota vyšší, tím lépe. Pro potřeby běžného aktivního hráče postačí modely s frekvencí 3,5 GHz.

Jádra procesoru

Nejdůležitější část procesoru, která je odpovědná za všechny výpočetní operace. Čím více jader, tím více úloh dokáže procesor zpracovat najednou. Většina notebookových procesorů je vybavena dvěma jádry. Lépe je ale více, protože danou úlohu si mezi sebou rozdělí více jader, čímž se zkrátí doba jejího zpracování. Nutno však počítat s tím, že čtyřjádrové procesory mají vyšší spotřebu než dvoujádrové procesory, což negativně ovlivňuje výdrž na baterii.

Značení výrobců procesorů

V současnosti se mezi nejrozšířenější výrobce procesorů řadí Intel a AMD.

Značení procesorů Intel

 • 7. generace – Kaby Lake
 • 8. generace – Kaby Lake R
 • 8. generace – Coffee Lake
 • 8. generace – Amber Lake
 • 9. generace – Coffee Lake
 • 9. generace – Coffee Lake R
 • 10. generace – Comet Lake
 

Core i3, Core i5, Core i7

Série výkonnostně na vyšší úrovni. Core i3 postačí na běžnou i lehce výpočetně náročnější činnost. Do výkonných notebooků se doporučují procesory Core i5 a Core i7. Nejnáročnější uživatelé si vyberou ze 4 jádrových verzí Core i7.

Každý procesor řady i3, i5 a i7 se značí čtyřčíslím a písmenem. První číslice udává generaci, která oproti té předchozí vylepšuje výkonnostní parametry. S ohledem na budoucnost se vyplatí vybírat nejnovější, maximálně druhou nejnovější generaci, protože s každou generací přichází přibližně 15% nárůst ve výkonu a implementace nových technologií.

Atom, Celeron a Pentium

Série s menším výkonem, které jsou vhodné do notebooků pro jednoduchou kancelářskou činnost, nikoli však pro hraní her.

 • Core M

Nová řada úsporných čipů používaná v některých ultraboocích. Jsou výkonnější než Celeron a Pentium a přináší pasivní chlazení, takže zařízení s tímto procesorem jsou absolutně tichá. Pro hraní náročných her však nedosahují dostatečného výkonu.

 

Značení procesorů AMD

 • Série Ryzen

Procesory AMD Ryzen jsou určeny pro hráče a náročné uživatele. Mají podobné značení i rozdělení podle výkonu jako procesory Intel Core. AMD Ryzen 3 se hodí do výkonnějších kancelářských PC nebo na hraní méně náročných her. AMD Ryzen 5 a 7 jsou jsou určeny pro hráče, kteří vyžadují vysoký výkon. Hodí se také do sestav pro práci náročnou na výpočetní sílu (střih videa, editace grafiky).

 • Série A4, A6, A8, A10 a A12

Řada procesorů, která v hrubých rysech odpovídá konkurenčním Intel Core, ovšem na výkonné procesory Intel Core i5 a i7 výkonově ztrácí. Nejvýkonnější mobilní procesory AMD těchto řad jsou na úrovni Intel Core i3 nebo AMD Ryzen 3.

Grafická karta 

slouží k vykreslování obrazu na displej notebooku či externí monitor nebo TV. Její výkon je zásadní pro hraní her a práci v grafických programech a video editorech.

Typy grafických karet

 • Integrované grafické karty

Tyto karty jsou umístěny v procesorovém pouzdře a pracují s operační pamětí. Dnešní generace integrovaných karet jsou již poměrně výkonné, ale přesto se hodí spíše jen na kancelářskou činnost a konzumaci multimédií.

 • Dedikované grafické karty

Samostatné grafické karty s vlastní pamětí vRAM. Vhodné pro graficky náročné hry a grafické programy.

Paměť grafických karet

Větší paměť zvyšuje výkonový potenciál grafické karty v náročných 3D hrách. U levnějších grafických karet se lze setkat i s 1 GB, naopak výkonné modely mají až 8 GB vestavěné paměti. Malá velikost paměti může grafickou kartu brzdit při hraní náročných her ve vyšším rozlišení.

Grafické karty NVIDIA

 • Řada NVIDIA GeForce RTX – Nejnovější generace karet pro nejnáročnější hráče, nahrazuje nejvyšší modely řady GTX

 • Řada NVIDIA GeForce GTX – výkonné modely, které jsou určeny primárně pro hraní her

 • Řada NVIDIA GeForce GT – slabší modely vhodné pro hraní starších her či multimediální využití

 • Řada NVIDIA Quadro – profesionální grafické karty určené pro práci v CAD nebo s 3D grafikou

Dražší, zejména herní, notebooky dnes obsahují plnohodnotné grafické karty. Pro nenáročné hráče jsou ale ideální karty se značením M, ořezané, ale přesto výkonné varianty desktopových karet.

Grafické karty AMD

 • Radeon R9 – nejvyšší řada, pro hraní graficky náročných her

 • Radeon R8 – výkonné modely, u nejnovějších her však počítejte se snížením detailů či rozlišení

 • Radeon R7, R6, R5 – nižší modelové řady pro hraní starších nebo nenáročných her

 • Radeon FirePro – grafické karty určené pro profesionální nasazení v CAD, 3D grafice apod.

Grafické karty Intel

Populární výrobce procesorů působí i na poli grafických karet. Dříve platilo, že integrované grafické karty jsou dobré tak na prohlížení internetu a sledování videí. To dnes již naštěstí neplatí a nejnovější integrované grafiky jsou schopné i podobného výkonu jako nižší řady dedikovaných grafik. Často jsou používány v MacBoocích a iMacích společnosti Apple. Díky své konstrukci jsou tyto karty méně náročné na baterii a nezabírají v notebooku místo navíc.

 • Intel HD Graphics – nejčastěji používaná řada integrovaných grafických karet. Vhodná pro multimediální využití i hraní her na nižší detaily a rozlišení

 • Intel Iris Graphics

Operační paměť

Operační paměť RAM je nedílnou součástí notebooku. Slouží pro dočasné uchovávání zpracovávaných dat a spuštěných programů. Čím více operační paměti, tím pohodlnější hraní i práce, protože najednou lze spustit více programů nebo oken prohlížeče bez zasekávání či pádu systému.

 • Pro bezproblémové používání operačního systému Windows jsou naprostým minimem 4 GB 

 • Pokud používáte náročnější programy nebo více programů současně, doporučujeme alespoň 8 GB RAM

 • Hraní náročných počítačových her často vyžaduje i více než 8 GB RAM, pro maximální výkon v každé hře doporučujeme alespoň 16 GB

 

Pevný disk (HDD), stejně jako SSD (disk bez pohyblivých částí), slouží k ukládání věškerých dat v notebooku. Volba správného typu současně výrazně ovlivňuje svižnost notebooku. Velmi doporučujeme SSD, případně SSD v kombinaci s klasickým pevným diskem.

Typ disku

 • HDD – plotnový pevný disk

Klasický plotnový disk, data se ukládají na otáčejících se plotnách, které čtou čtecí hlavy. Jejich výhodou je vyšší kapacita za stejnou cenu než v případě SSD. Častá volba v případě hráčských notebooků.

 • SSD – úložiště bez pohyblivých částí

SSD neobsahuje pohyblivé části a je mnohonásobně rychlejší než HDD. Se svou rychlostí a odolností proti otřesům jsou perfektní volbou pro cestovní notebooky a rychlejší spouštění her. Nevýhodou SSD disků je menší kapacita za stejnou cenu.

 • HDD + SSD – kombinace SSD a HDD

Notebook obsahuje dva disky. Využívá výhod obou typů - velké kapacity HDD a svižnosti SSD. Vhodné řešení pro herní notebooky.

 • SSHD – hybridní pevný disk

Kombinace klasického HDD s pamětí SSD. Menší NAND flashová paměť (SSD) slouží pro nejčastěji využívané programy, jako je operační systém a větší paměť na data, kterou poskytuje klasický HDD.

 • Intel Optane – pro rychlý pevný disk

Intel Optane nabízí poněkud jiný pohled na úložiště. Jde totiž o vyrovnávací paměť, která se automaticky učí, které aplikace používáte nejčastěji. Můžete tak několikanásobně zrychlit odezvu systému, ale i náběh a funkci her a aplikací. Celkově jde o dobrou alternativu SSD disků, i když na jejich rychlost stále nedosáhnete. Podmínkou je Intel procesor 7. nebo novější generace a operační systém Windows 10. 

Kapacita disku

Čím větší kapacita, tím uložíte více programů, fotek, videí a všech ostatních dat. V tomto případě platí, že větší kapacita je vždy lepší. V případě HDD se běžně pohybuje na hodnotě 500 GB, 1 024 GB (= 1 TB), 2 TB. Z důvodu vyšší ceny je kapacita SSD v noteboocích obvykle nižší, standardem bývá 256 GB až 512 GB.

Orientační kapacita disků

KapacitaVideo (DVD)Hudba (mp3)Fotky (JPG)
120 GB 25 filmů 24 000 písniček 30 000 snímků
500 GB 106 filmů 100 000 písniček 128 000 snímků
2 000 GB 425 filmů 400 000 písniček 512 000 snímků

Displej

 

Displej je zásadní součástí notebooku. Jeho kvalita a úhlopříčka zásadně ovlivňují celkovou spokojenost s notebookem.

Úhlopříčka displeje

Od úhlopříčky displeje se odvíjí celkové fyzické rozměry a hmotnost notebooku. Notebooky s menšími úhlopříčkami jsou snadno přenosné, ale zejména multimediální obsah na nich tolik nevynikne.

 • 12" a méně – minimální rozměry a hmotnost

 • 13" – pro časté cestování

 • 14" – kompromis mezi velikostí a mobilitou

 • 15" – pro občasné přenášení, často numerický blok klávesnice

 • 17" a více – k domácímu použití, klávesnice s numerickým blokem

Rozlišení displeje

Rozlišení displeje nám sděluje, kolik pixelů (obrazových bodů) je na něm zobrazeno. Čím více bodů, tím větší rozlišení a tím pádem ostřejší obraz. U notebooků doporučujeme Full HD rozlišení (1920 × 1080 bodů) a vyšší. Jemnější rozlišení přinese kvalitnější obraz, ale už jsou kladeny vyšší nároky na grafickou kartu a baterii.

Nejrozšířenější rozlišení

Označení rozlišení displejeVelikost rozlišení displeje
HD (720p) 1 280 × 720 pixelů
HD Ready 1 366 × 768 pixelů
HD+ 1 600 × 900 pixelů
Full HD 1 920 × 1 080 pixelů
WQHD 2 560 × 1 440 pixelů
WQXGA 2 560 × 1 600 pixelů
3K 2 880 × 1 620 pixelů
WQXGA+ 3 200 × 1 800 pixelů
4K 3 840 × 2 160 pixelů

Zobrazovací technologie

Notebooky, ale i mobilní telefony nebo televizory v současné době používají LCD displeje (Liquid Crystal Display, tedy displej z tekutých krystalů), které se dále rozvětvují na technologii TFT (Thin-Film Tranzistor) a STN (Super-Twisted Nematic). Dnešní notebooky jsou osazeny výhradně TFT displeji, které se dělí na:

 • TN (Twisted-Nematic)

Starší verze LCD, která stále hojně nachází uplatnění. Oproti IPS displejům jsou levnější na výrobu, mají vyšší jas, rychlejší odezvu a o něco menší náročnost na výdrž baterie. Nevýhodou jsou naopak horší pozorovací úhly.

 • IPS (In-Plane Switching)

Špičková technologie, která má věrné zobrazení barev a široké pozorovací úhly 178°. IPS displeje jsou dražší na výrobu, proto se s nimi setkáme u notebooků vyšší cenové kategorie. Oproti TN displejům mají nižší kontrast a pomalejší odezvu.

 • VA (Vertical Alignment)

Spojují výhody TN a IPS technologie. Vyznačují se vysokým kontrastem, širokými pozorovací úhly (avšak ne tak dobrými jako IPS) a věrným zobrazením barev.

Povrchová úprava displeje

 • Lesklá

Lesklé displeje mají oproti matným panelům výraznější barvy, nejsou však vhodné na cesty a práci na přímém slunci, kde jsou takřka nepoužitelné. V místnosti však zobrazují vysoce barevný a sytý obraz. S lesklými displeji se hojně setkáváme u dotykových notebooků.

 • Matná a antireflexní

Pokud často cestujete nebo pracujete například na letní zahrádce, zvolte notebook s matným (nebo také antireflexním) displejem. Sice oproti lesklým typům mírně zaostávají v barevnosti a sytosti zobrazení, nepůsobí však tolik jako zrcadlo.

Konektivita

 • USB

Slouží k připojení myši, externí klávesnice, flash disků, externích disků, optických mechanik apod. Pohodlnou práci zajistí alespoň dva konektory USB.

U notebooků se lze setkat s konektory USB Type-A (nejběžnější, starší hranatý typ, jednostranně zapojitelný)  a USB-C (oválný tvar, oboustranně zapojitelný). USB-C umožňuje kromě přenosu dat i nabíjení notebooku.

Tvar konektorů USB

 • HDMI

Nejpoužívanější digitální konektor pro přenos obrazu a zároveň zvuku ve vysokém rozlišení. Slouží např. pro připojení notebooku k televizoru, externímu monitoru nebo projektoru.

 • DisplayPort

Digitální konektor, slouží k přenosu obrazu i zvuku ve vysokém rozlišení. Najdeme jej většinou u pracovních notebooků.

 • VGA

Analogový konektor, slouží k přenosu obrazu. Používá se například u starších projektorů.

 • Ethernet (LAN)

Konektor pro připojení notebooku k drátové síti (místní i k internetu). Doporučujeme rychlou gigabitovou LAN (1 000 Mbit/s).

 • WiFi

Bezdrátová technologie, kterou najdeme u každého notebooku. U levnějších modelů je standardem specifikace 802.11 b/g/n. Vyšší datovou propustnost na frekvenci 5 GHz však poskytne 802.11ac.

 • Bluetooth

Slouží k bezdrátovému připojení například myši, sluchátek nebo reproduktorů.

 • 3,5mm audio konektor (jack)

Připojují se k němu sluchátka, reproduktory nebo mikrofon.

 • Čtečka paměťových karet

Umožní snadno přenést velké množství fotek či jiných dat z paměťové karty fotoaparátu nebo mobilních zařízení.

Operační systém

U notebooků narazíte nejčastěji na operační systém Windows 10, tedy nejnovější OS od firmy Microsoft. Kromě toho se ale na trhu vyskytují i Windows 8, Windows 7 nebo MAC OS. V čem se liší?

Windows 10

Windows 10 je nejnovějším operačním systémem společnosti Microsoft. To mimo jiné znamená, že aktuálně dostává nejvíce aktualizací a bude nejdéle podporován. Konkrétně by měla hlavní podpora trvat až do roku 2020, pokud se nic nezmění. A co Windows 10 nabízí? Spojuje dohromady inovace a rozhraní starších operačních systémů Windows 7 a 8. Našla se totiž spousta lidí, co nové dlaždice neměla příliš v oblibě. Proto Microsoft přistoupil ke kompromisnímu řešení vzhledu u menu Start.

Windows 10 nabízí přístup do Windows Store, kde můžete stahovat a nakupovat rozličné aplikace, z nichž mnoho je pro tento operační systém exkluzivních. Výhodou je také optimalizace pro dotyková zařízení, na níž si Microsoft u novějších operačních systémů zakládá. Nevýhodou tohoto operačního systému je ale fakt, že jeho optimalizace ještě dodnes není dokonalá. Může se tedy stát, že občas narazíte na chybu či nedodělek.

Windows 8

U Windows 8 přišel Microsoft poprvé s optimalizací pro dotyková zařízení. Je to patrné na dlaždicovém menu Start, které ale uživatelé příliš vřele nepřijali. Právě na dotykových zařízeních ovšem systém funguje skvěle. Hlavní podpora Windows 8 skončila 9. ledna 2018, ovšem rozšířená podpora poběží až do roku 2023. Pokud chcete tedy stále dostávat aktualizace, určitě si nezapomeňte stáhnout verzi 8.1, která přichází s lehce pozměněným vzhledem, novými funkcemi a lepším zabezpečením.

Windows 7

Léty ověřený operační systém Windows 7 navzdory svému stáří dodnes využívá téměř stejné procento lidí jako Windows 10. Mnoho uživatelů si jej totiž pochvaluje díky jednoduchému, ale vkusnému designu, vysoké bezpečnosti a dobré stabilitě. Operační systém sice není uzpůsoben pro dotyková zařízení, ale ať už hledáte notebook pro práci nebo na hraní, Windows 7 rozhodně není špatným rozhodnutím. Na druhé straně rozšířená podpora končí už 14. ledna 2020, a tak je otázka, jestli není lepší zvolit novější operační systém.

MacOS

MacOS je operační systém od Applu, a tak není divu, že se s ním setkáte v Macboocích a počítačích iMac. Tento systém jde na všechno trochu jinak. V mnoha směrech je podobný operačnímu systému Windows, celý je ale oblečen do odlišného, a nutno říci povedeného, grafického kabátku. Hlavní chloubou systému je ale výkon. MacOS je totiž obecně považován za nejsvižnější operační systém vůbec. Často ho využívají hudebníci, grafici nebo lidé pracující v kanceláři. MacOS ale není vhodný na hraní. Navíc, pokud pomineme ty exkluzivní, spousta programů nenabízí podporu macOS.

 

Cena

Nedílným parametrem výběru notebooku je i cena. Notebooky se pohybují v cenách od několika tisíc korun až po modely s cenovkou nad 100 000 Kč. Kde všude je odlišná cenovka znát?

Výkon

Dražší modely notebooků jsou osazovány výkonnějšími procesory a grafickými kartami než levnější modely téže kategorie. Modely s vyšší cenou tedy zvládnou náročnější operace v kratším čase, mají svižnější chod nebo na nich lze hrát nové hry ve vyšším rozlišení s vysokým počtem snímků za sekundu (fps).

Displej

Cena se projevuje i v kvalitě displeje. Dražší notebooky jsou zpravidla osazeny kvalitními panely se širokými pozorovacími úhly, vysokým rozlišením a perfektním podáním barev.

Kvalita konstrukce

Notebooky s vyšší cenou mají zpravidla kovovou konstrukci, která nejenže dobře vypadá, ale též chrání notebook na cestách. Při častém cestování a přenášení notebooku nehrozí jeho poškození.

Poskytovaná záruka

U dražších, převážně profesionálních notebooků, lze často nalézt záruku opravy notebooku do druhého dne nebo opravy přímo u zákazníka doma či v kanceláři.

Čtečka otisků prstů

U mnoha modelů vyšší cenové kategorie nalezla své místo čtečka otisků prstů, která umožňuje bezpečné a velice snadné přihlášení do operačního systému bez nutnosti zdlouhavého zadávání hesla.

WiFi adaptér

Do dražších modelů se instaluje výkonnější WiFi adaptér, aby měl notebook dobrý příjem signálu WiFi ve větší vzdálenosti od WiFi routeru (vysílače).

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce