Historie počítačů

Z důvodů ulehčení práce se začínají vynalézat automnatizované výrobní technologie, které dokáží donekonečna opakovat početní operace. Ve 40 letech 20. století se objevují první počítací stroje. Během druhé světové války, konkrétně roku 1941 byl zkonstruován počítač Zuse Z4, bohužel letecký nálet ho zničil. Roku 1943 byl v USA představen reléový počítač MARK 1, autorem byl Howard Aiken a již tehdy měl podporu dnes dobře známé firmy IBM. Předpokládá se, že byl použit k výrobním výpočtům k sestrojení atomové bomby. V roce 1944 byl zprovozněn první elektronkový počítač ENIAC (Electronic Numerical Integrator And Calculator), testování proběhlo na Pensylvánské univerzitě.

Prvním pravidelně(sériově) vyráběným počítač byl UNIVAC. Počítač vyráběla firma Remington téměř rok. Další roky byly ve znamení sálových počítačů, jenž zpracovávaly velké množství dat pro státní i firemní účely. Počítače byly umisťovány do velkých klimatizovaných sálů. Práce na nich byla z dnešního důvodu velice komplikovaná, počítač mohl ovládat poze omezený počet vyškolených osob. 

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce